Місячник бібліотек 2020

Сьогодні екологічні проблеми входять до переліку найактуальніших і визначають рівень благополуччя як всієї світової цивілізації, так і кожної країни зокрема. Екологічне виховання сьогодні повною мірою здійснюють не лише освітні заклади, а й бібліотеки, де є все необхідне для екологічного виховання і освіти.

На жаль, все менше шансів залишається у людства на щасливе життя, якщо воно не змінить свого ставлення до навколишнього середовища. Тож і недивно, що останнім часом зріс інтерес до екологічної літератури, екологічного виховання. Сьогодні екознання та екокультура мають бути невід’ємною частиною всебічно розвинутої людини, і досягти цього можна лише завдяки наполегливій роботі.

Важливими складовими екопросвітницької роботи бібліотеки є:

· урахування вікових, індивідуально-психологічних особливостей користувачів бібліотеки;

· вибір оптимальних і ефективних форм, методів і прийомів екологічного виховання за допомогою науково-популярної, пізнавальної та художньої літератури;

· сприяння участі молоді в охороні і поліпшенні природного середовища своєї місцевості.

Важливим аспектом вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в області навколишнього середовища, екологічне виховання всього населення, а особливо підростаючого покоління. Екологічна проблема виростає в проблему перетворення стихійного впливу людей на природу, в свідомо, цілеспрямовано, планомірно розвиваючу взаємодію з нею. Така взаємодія може бути здійснена при наявності в кожній людині достатнього рівня екологічної культури, екологічної свідомості, формування яких починається з раннього дитинства і продовжується все життя.

Одним із напрямків виховання дітей є екологічне виховання, бо саме сучасне молоде покоління повинне нести в собі культуру спілкування з природою.

Тому в Новобузькій гімназії в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек були проведені такі заходи:

· бесіда «На сторінках Червоної книги» для учнів 9-10 кл., проведена бібліотекарем Сухоруковою А.В.

/Files/images/bbloteka/изображение_viber_2020-11-10_13-19-21ss.jpg

конкурс малюнків «Природа очима дітей» (вчитель образотворчого навчання Лях Н.В., 7 кл.)

/Files/images/bbloteka/изображение_viber_2020-11-10_09-19-06e.jpg

/Files/images/bbloteka/изображение_viber_2020-11-10_09-19-06ee.jpg

/Files/images/bbloteka/изображение_viber_2020-11-10_13-19-21.jpg

· екологічна година «Ліси – легені планети» (5-6 кл.), проведена бібліотекарем Сухоруковою А.В.

/Files/images/bbloteka/изображение_viber_2020-11-10_13-19-21v.jpg

Книги-ювіляри 2020

/Files/images/_8_bereznya/unnamed.jpg

Ювілей – це особливе святкування круглої дати якоїсь події, важливої дати. Загалом ювілеї заведено святкувати саме у людей, але навіть книги мають свої круглі дати. Звісно, не завжди є змога чітко визначити дату написання та публікації якогось літературного твору, але деякі дати є чітко відомими.

Перелік таких книг, збірників та творчих доробків дуже великий. Ось деякі з відомих книг, які святкуватимуть свій черговий ювілей цього року:

· 425 років з часу публікації всесвітньовідомої трагедії Вільяма Шекспіра«Ромео та Джульетта»(1595)

· 235 років з дати публікації книги«Пригоди барона Мюнхаузена» Еріха Распе(1785)

· 200 років від дня публікації«Айвенго» Вальтера Скотта(1820)

· 200 років тому була опублікована відома поема«Руслан та Людмила», яку написав Олександр Пушкін(1820)

· 185 років від дня публікації книги Миколи Гоголя «Тарас Бульба"(1835)

· 180 років від дня публікації збірки поезії Тараса Григоровича Шевченка«Кобзар»(1840)

· 175 років від дня публікації«Заповіту», «І мертвим, і живим...», «Кавказ», «Наймичка», «Єретик» Т. Г. Шевченка(1845)

· 175 років від дня публікації роману Пантелеймона Куліша «Чорна рада»(1845)

· 155 років тому вперше було опубліковано роман«Вершник без голови»,який було написано Томасом Рідом(1835)

· 145 років від дня публікації книги Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»(1875)

· 145 років від дня публікації книги Івана Нечуя-Левицького«Маруся Богуславка»(1875)

· 140 років тому світ вперше побачив роман Федора Достоєвського «Брати Карамазови»(1875)

· 130 років тому було опубліковано відомий твір«Портрет Доріана Грея», написаний Оскаром Уайльдом(1810)

· 120-річчя відзначає відома казка«Чарівник країни Оз», написана американським письменником Лайменем Френком Баумом(1900)

· 100 років від дня публікації книги Хью Лофтинга «Пригоди доктора Дуліттла»(1920)

· 85 років від дня публікації книги Юрія Яновського «Вершники» (1935)

· 40 років роману від дня публікації книги Павла Загребельного «Роксолана»(1980)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2019 р.

Сучасна бібліотека у межах реформ Нової української школи та інноваційних технологій змушена також реформувати свою діяльність. З одного боку, бібліотека сприяє формуванню духовних та моральних цінностей учнів , має зберегти за собою цю функцію, з іншого – в інформаційному суспільстві, що швидко змінюється, в конкуренції з Інтернетом.

Концепція Нової української школи визначає нові ролі бібліотеки як складової сучасного освітнього простору. Це в свою чергу вимагає розвитку професійних компетентностей шкільних бібліотекарів та оновлення підходів до діяльності шкільної бібліотеки.

Адже у сучасному світі стрімко зменшується кількість часу, який молоде покоління проводить з книжкою в руках, тому, щоб залучати читачів, бібліотекам необхідно прикладати значно більше зусиль, ніж раніше. Адже роль книги в житті людини важно переоцінити. Одним із головних засобів виховання духовної культури особистості є активне залучення до читання.

Сучасна шкільна бібліотека – це не тільки місце зберігання інформації, а й інформаційно-ресурсний центр, що здійснює повноцінне інформаційне та методичне забезпечення навчально-виховного процесу. Найважливішим завдання такого центру є формування інформаційної культури особистості учня; подолання протиріччя між книжковою та комп’ютерно-інформаційною культурами.

Завдання шкільної бібліотеки - допомогти творчому та відповідальному вчителю, який постійно працює над собою, у виборі нових навчальних посібників для реалізації програми НУШ. Один із способів користування та поширення інформації – власний інтернет – ресурс. Він містить посилання на різні сайти, які допоможуть учителеві у підготовці до уроків, а також стануть джерелом додаткової інформації. Читач має можливість користуватися електронними навчальними посібниками, додатковими програмованими матеріалами.

З метою створення умов для розвитку і самореалізації учнів Новобузька гімназія взяла участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек, який проходив під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

В рамках місячника бібліотекарем були проведені наступні заходи:
· Бесіда «Як виховати творчого читача» (10 кл.)

/Files/a11.png

/Files/aa11.jpg

/Files/aa111.jpg

Фотокрос «Я – читач шкільної бібліотеки»

/Files/изображение_viber_2019-10-29_23-02-34.jpg

/Files/111111.jpg

· Зустріч із працівниками районної бібліотеки

/Files/1q.jpg

Читацький марафон «Читаємо без зупинки» (5 кл.)

/Files/1w.jpg

/Files/1qq.jpg

· Анкетування (5-6 кл.)

Надходження підручників

Бібліотека Новобузької гімназії продовжує отримувати навчальні підручники для учнів 10 та 5 класу. Так, на цьому тижні ми отримали такі книги - "Вступ до історії" для 5 кл., "Англійська мова" 10 кл., "Захист Вітчизни (Основи медичних знань)", 10 кл., "Хімія", 10 кл., "Біологія та екологія" 10 кл. Запрошуємо учнів отримати підручники!

/Files/12345.jpeg

П'ять колосків - до життя непройденних п'ять колосків

Виставка в гімназійній бібліотеці присвячена трагічній сторінці з життя нашої держави - Голодомору.
На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги
Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду - діти.
Хвилина мовчання сльозою горить,
Пронизує струмом немов би ця мить,
Щипає за душу, бере за живе
І дзвоном тривожним у серці гуде.
Я бачу той розпач безсилих людей
І погляд голодних дитячих очей,
В долоні затиснуті п'ять колосків,
Гвинтівку і вирок жорстоких катів.

/Files/111.jpg

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2018

Шкільна бібілотека - центр творчого розвитку дитини

/Files/aaaaaaaaa.png

Навчіть усіх дітей читати так,
щоб вони вміли читаючи думати і
думаючи читати
В.О. Сухомлинський
В.О.Сухомлинський писав: «У школі повинен яскраво горіти невгасимий вогник розумового життя; чим багатші й багатогранніші інтелектуальні інтереси вчителів і учнів, чим дорожче для кожного вихованця найважливіше джерело знань – книга, тим менша небезпека розумової обмеженості, байдужості до знань».
Тому основне завдання шкільного бібліотекаря - прищеплення дитині любові до книги, навчанні учнів-читачів користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом.
Повноцінне забезпечення інформаційних потреб школи – одна з основних функцій сучасної шкільної бібліотеки. Крім того, бібліотека не лише інформаційний центр, вона є культурним центром. Новий зміст і характер навчання залежить від завдань, які ставить перед собою бібліотека, від форм і методів її роботи.
Роль шкільної бібліотеки в освіті загальновідома, існує безліч доказів того, що шкільна бібліотека має дуже важливе значення для успішності учнів. Вони мають навчитися використовувати інформацію та технології ефективно, безпечно, відповідально, творчо й критично, щоб бути повноправними творцями й учасниками суспільного життя.
Спільними зусиллями вчителя і бібліотекаря створюється середовище, сприятливе для формування та зростання творчого потенціалу дитини.
Василь Сухомлинський вважав книгозбірню надзвичайно важливим засобом виховання дітей і молоді. Він писав: «Як тільки збудували школу, як тільки почалося тонке доторкання думки і серця педагога до серця дитини, а з цього, власне, і починається школа, — на полицю шкільної бібліотеки нехай стане книжка, яка зберігатиметься вічно».
Шкільну бібліотеку педагог називав центром духовного життя школи і зауважував: «Тут задовольняється багато дитячих інтересів, тут нерідко загорається вогник, що пробуджує мрію».
З метою розкриття творчого потенціалу свої учнів під час проведення місячника, бібліотекарем Новобузької гімназії було проведено низку заходів серед учнів 5-11 класів:
· Бесіди «Дітям про В.О. Сухомлинського» (8-9 кл.), «Творча особистість – майбутнє нації» (10-11 кл.)

/Files/1.JPG

/Files/2.JPG

· Книжкова виставка «Василь Сухомлинський. Його вічний слід на землі»

/Files/11.JPG

/Files/22.JPG

· Майстер-клас з в’язання гачком, проведений вчителем трудового навчання Блащук О.В. (7 кл.)

/Files/IMG_4610.JPG

· Літературна подорож «Казковий світ Василя Сухомлинського» (5 кл.)
· Розповсюдження буклетів для вчителів «Василь Сухомлинський щодо творчого самовираження дитини», підготованих бібліотекарем Сухоруковою А.В.

/Files/IMG_5223.JPG

/Files/IMG_5197.jpeg

/Files/IMG_5203.jpeg

· Класні читання оповідань В.Сухомлинського та подальше їх обговорення (5-8 кл.)
Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку – вічних пам’яток писемності, а бібліотекарі – вірними зберігачами і популяризаторами духовного надбання поколінь. І наше завдання це зберегти.

Нові підручники для 5 класу

В лютому 2018 року видавництво "Грамота" повідомило, що у вчителів закладів загальної середньої освіти є можливість ознайомитись з електронними версіями нових підручників для 5 класу та зробити вибір. Підручники створені відповідно до оновленої програми та концепції Нової української школи на засадах компетентнісного підходу. Згідно з рішенням колегії МОН України від 21.12.2017р., вони отримали гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України". Нові підручники для 5 класу внесено до затвердженого переліку підручників для 5 класу закладів загальної середньої освіти видаватимуться за кошти державного бюджету у 2018 році. Вчителі Новобузької гімназії зробили замовлення частини підручників (решта підручників буде дозамовлена пізніше)
Назва підручника АвторАвтор Мова підручника Замовлено (шт)
1Українська мова Заболотний О.укр. 32
2 Українська література Авраменко О.укр. 32
3 Англійська мова Карпюк О.укр. 31
4 Зарубіжна літ.Волощук Є. укр. 31
5 ПриродознавствоЯрошенко О. укр. 31
6 МатематикаМерзляк А. укр. 31
7 Основи здоров'яБех І. укр. 31

Книги-ювіляри 2018р.

П’єсою Вільяма Шекспіра «Приборкання норовливої» виповниться в 2018 році 425 років. Дата її написання встановлено дослідниками приблизно, а рік, в якому шедевр легендарного драматурга вперше побачила публіка, історикам невідомий.
Називаючи ювілеї письменників і поетів у 2018 році, не можливо не згадати про такого великого українця, як Григорій Квітка-Основ’яненко. В листопаді літератори будуть відзначати 240 років з дня його народження. Ювілейними стану і дві його відомі роботи: відома зі шкільних років “Конотопська відьма” (1833-го року), “Козир-дівка” (1838-го року).

/Files/gallery-165479.jpg

“Енеїда”, була написана Іваном Котляревським в 1798-му році. Тобто, в 2018-му їй виповниться вже 220 років. Будучи написаною за мотивами класичної комедії Вергілія, українська версія між тим, дуже вдало передає українську самобутність.
Перша частина драми «Фауст», що належить перу В. В. Гете, була написана 210 років тому. Головна праця великого драматурга вважається вершиною німецької поезії і являє собою один з варіантів художнього опису популярною в часи автора легенди про доктора Фауста.
Зразком реалістичної байки називають літературні критики твір Гулака-Артимовського “Пан та собака”. Цьому ювілейному твору в новому році виповнюється вже 200 років.
180 років виповнюється літературної версії казки «Стійкий олов’яний солдатик», що належить перу Р. Х. Андерсена. Трагічна історія кохання маленької одноногого солдата до порцелянової лялечці-балерині стала придбала популярність у всіх європейських країнах.
У 2018 році виповнюється 180 років «Пригод Олівера Твіста». Майстер авантюрно-пригодницьких романів Чарльз Діккенс оповідає про тяжкі випробування, які випадають маленькому безпритульному хлопчикові, що живе на вулицях Лондона.
Круглими датами відзначаться і деякі роботи Тараса Шевченка, зокрема:
драма “Назар Стодоля” — 1843-го року;
поеми: “Варнак”, “Марія”, “Титарівна” — усі написані в 1848-му році.
170 років виповнюється роману Ф. М. Достоєвського «Білі ночі». Твір відноситься до жанру сентиментальних романів і оповідає про трагічну долю мрійника, що стикається з жорстокістю і несправедливістю суспільства.
Книга-ювіляр 2018 року – роман «Ідіот» Ф. М. Достоєвського. Йому виповнюється 150 років. У 2002 році книга була включена в список 100 кращих за версією «Норвезького книжкового клубу. Улюблене твір самого В. М. Достоєвського, і, на думку М. М. Бахтіна, найбільш чітко виражає світогляд письменника в 60-е рр. століття
140 років «П’ятнадцятирічному капітану» Жуля Верна. Гостро пригодницький роман оповідає про мінливості долі, з якими стикаються пасажири китобійної шхуни-брига «Пілігрим». У романі простежуються риси аболіціоністського твори.
140 років виповняється й іншому відомому усім українським школярам твору — “Микола Джеря”. Ця робота Нечуя-Левицього стала свого роду сповіддю звичайного сільського, але невільного чоловіка. Бажання свободи за будь-яку ціну — одна із типових рис українського народу — головна ідея твору.
Неперевершеній комедії “За двома зайцями” в 2018-му виповниться вже 135 років
Неодмінно згадати в новому році також доведеться такі збірки письменника, як: “З бурхливих літ”, “Малий Мирон та інші оповідання”. Їм виповнюється по 115 років. По 110 років виповнюється творам Франка “Неначе сон” та “Син Остапа”. Обидва датуються 1908-м роком.
Всього 3 дні знадобилось геніальній Лесі Українці для того щоб створити одну із найкращих драм усіх часів — “Бояриню”. 105 років виповниться їй уже в 2018-му. Це єдина робота Лесі Українки, що присвячується історії країни
60 років минуло від видання однієї із перших збірок поезії Ліни Костенко — “Вітрила”.
Ювілейними в новому році стануть й інші поетичні збірки українських поетів. До таких, зокрема відносяться:
“Сонячний фенікс” Івана Драча, 1978 р.;
“Сонце і слово” Івана Драча, 1978 р.;
“Храм сонця” Івана Драча, 1988 р.;
“Круговерть” Василя Стуса, 1965 р.;
“Чорна нитка” Дмитра Павличка, 1958 р.;
“Правда кличе” Дмитра Павличка, 1958 р.

Алея героїв

Сьогодні десятки тисяч наших синів, братів, чоловіків, коханих – патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи неньку Україну. Серед них – наші земляки, які не задумуючись пішли боронити кордони держави. В їхню честь в бібліотеці Новобузької гімназії організовано виставку "Алея героїв" (жителі району - учасники АТО)

/Files/images/bbloteka/DSCN1986.JPG

І зима не зима, і війна не війна
Назбирала смертей,
як зерно на жнива.
Натрусила нам сліз,
мов травневим дощем.
Для війни це каприз
І вона хоче ще.
І відважні доньки,
і найкращі з синів
Від'їжджають на Схід
у обійми війни,
У обіймах зими
там, де грім канонад.
Кожен іншому ворог,
кожен кожному брат.
І війна не війна
закінчились слова
І країна німа
та жива ще, жива!

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

/Files/images/bbloteka/DSCN1619.JPG

Зміцнення здоров'я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Основна робота гімназійної бібліотеки - пошук ефективних шляхів розв'язання проблеми соціального здоров'я молоді. З цією метою в Новобузькій гімназії були проведені такі заходи:
- круглий стіл з учнями 10-11 класів "Здоров'я - вічна мрія людства"
/Files/images/bbloteka/DSCN1647.JPG

/Files/images/bbloteka/DSCN1649.JPG

- конкурс-вікторина "Що я знаю про здоровий спосіб життя" для учнів 5-9 класів

/Files/images/bbloteka/DSCN1657.JPG

/Files/images/bbloteka/DSCN1622.JPG

/Files/images/bbloteka/IMG_20171018_132925.jpg

- бібліотекою були підготовані та випущені буклети "Ми за здоровий спосіб життя"

/Files/images/bbloteka/DSCN1625.JPG

/Files/images/bbloteka/IMG_20171018_145941.jpg

- тематична виставка літератури "Збережи своє здоров'я"

/Files/images/bbloteka/Рисунок1.jpg

- на інформаційному стенді запропонований список онлайн-бібліотек
/Files/images/bbloteka/DSCN1653.JPG
Здоров'я наших дітей - найголовніший наш скарб! Зберегти його - наша найголовніша ціль!

Нові підручники для 9 класу

В жовтні 2017 року до Новобузької гімназії надійшли решта підручників для 9 класу. Ми отримали: алгебру, інформатику, зарубіжну літературу, українську мову, всесвітню історію, біологію, основи правознавства, трудове навчання (для дівчаток), геометрію, мистецтво, англійську мову. Решта підручників була отримана та видана учням на початку навчального року. Станом на жовтень 2017 року всі учні 9 класу Новобузької гімназії 100% забезпечені підручниками.

/Files/images/tir/IMG_20171017_141314.jpg

/Files/images/tir/3322.jpg/Files/images/tir/22222.jpg

День партизанської слави

22 вересня, у День партизанської слави з почуттям безмежної подяки й любові, ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистсього опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі - усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками. В бібліотеці Новобузької гімназії відбулась презентація книжкової виставки "Ще довго в пам'яті болітиме війна". Найважчі та найжорстокіші випали на долю нашого народу. Мільйони українців пройшли крізь це пекло і не скорилися! Ми маємо завжди пам'ятати, що партизанський рух, як і все пов'язане з минулою війною - це вічно жива історична пам'ять , яка повинна вчити повазі до минулого та виховувати почуття патріотизму не гучним гаслом , а ділом!

/Files/dLWtGFcjeuU.jpg

Книги-ювіляри 2017 року

Пропонуємо до Вашої уваги підбірку найкращих та найвідоміших книг-ювілярів 2017-го року.

35 років святкують - П. Загребельний "Я, Богдан", В. Сосюра "Для тебе зорі сяють", П. Тичина "Лісові дзвіночки".

50 років - М. Сингаївський "Метелик у портфелі", П. Глазовий "Щоб нам весело було".

60 років від дня створення відзначають - О.Гончар "Перекоп", М. Стельмах "Як журавель збирав щавель", Л.Костенко "Проміння землі"

65 років виповнюється твору культового письменника Е. Хемінгуея «Старий і море». Воно ловить у свої тенета сучасних людей, незалежно від їх інтересів і способу життя.

Сент-Екзюпері А. славиться своїм «Маленьким принцом» вже 75 років.

110 років минає від виходу першого видання славетного "Кобзаря" Т.Г. Шевченка

120 років від дня створення відзначатиме Д.Н. Мамин-Сібіряк "Аленушкины сказки", П.Грабовський "Доля", Б.Грінченко "Дзвоник", І.Карпенко-Карий "Мазепа"

125 років відзначатимуть - М.Старицький "У темряві", Леся Українка "Досвітні вогні".

150-й день народження святкуватиме «Злочин і покарання» Ф.М.. Достоєвського

160 років як побачив світ історичний роман про Україну, написаний П.Кулішем

170 років відзначатиме роман М. Гоголя "Мертві душі", Л.Глібов "Стихотворения"

205 років минає з того дня, як діти всього світу читають і люблять казки братів Грімм.

/Files/2hMroyNU_u4.jpg

День пам'яті жертв голодомору

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв голодомору.

Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду - діти.

До Дня пам'яті жертв голодомору і бібліотеці гімназії організовано виставку "Голодомор - чорний біль в серці України"

/Files/9h8GiLDCQeU.jpg

/Files/iVGzSbRvRt8.jpg

Прошу, у серці запаліть

Скорботи полум'я священне

та крізь століття пронесіть

Сльзу безвинно убієнних!

Наталка Тривайло

Нові підручники для 8 класу

У вересні 2016 року Новобузькою гімназією було отримано нові підручники для 8 класу. Учні 100% забезпечені підручниками з таких предметів як: біологія, всесвітня історія, історія України, українська мова, українська література, зарубіжна література, географія, основи здоров'я, алгебра, фізика, хімія, інформатика, англійська мова, трудове навчання для хлопчиків та дівчат. На даний момент триває видача підручників учням.

/Files/IMG_20160914_124932.jpg

/Files/IMG_20160914_124947.jpg

Повернення та отримання книг учнями гімназії 2016 р.

З 23.05.2016р. розпочалася процедура повернення та отримання підручників учнями гімназії. Повністю розрахувались з бібліотекою та отримали на наступний рік підручники учні таких класів: 1(5), 2(6), 3(7) (тільки повернули), 4(8), 5(9) (тільки повернули), 6(10) та 7(11) (тільки повернули). 1(5) клас та 5(9) клас отримають підручники після здачі всіх екзаменів.

Учням 7 класу, за відсутності повних комплектів, ми радимо під час літніх канікул створити власну бібліотеку електронних підручників та користуватися ними у роботі над підготовкою до занять. Отримані гімназією підручники будуть використовуватись під час класних робіт. Отримати підручники (ті, яких вистачає) учні 7 класу зможуть 27 серпня.

У березні цього року Новобузькою гімназією були отримані підручники для 7 класу з таких предметів: Всесвітня історія, зарубіжна література, історія України, англійська мова, інформатика, трудове навчання для хлопчиків, трудове навчання для дівчат.

/Files/images/DSC03130.JPG/Files/images/P5080967.JPG

Бібліотека

Проби пера

Вірші Дядченко Юлії

Присвячую своїм вчителям

Застеля доріжку листячком багряним

Жовтокоса осінь на баскім коні

Поспіша сьогодні з квітами яскравими

Привітати з святом всіх учителів.

Ми також сьогодні, в день такий святковий

Квіти вам даруєм і своє тепло

Вклонимось низенько, дякуєм рідненьким

Вашими руками твориться добро.

Все те, що хочем Вам сказати

Нехай букетик висловить за нас

Жоржина й Мальва вдячність і любов освята

Троянда й Айстра - ваша слава, успіх і краса.

З незвіданих доріг ведете нас у світ науки

Любити край, плекати мову солов'їв

Шукати шлях в математичних лабіринтах

Прославити своє ім'я на всі віки

Моє рідне місто

Народилась і виростаю

В мальовничому куточку степового краю

Де хліборобський лан і золота нива

Працьовиті люди півдня України.

Чарує і заворожує красою

„Маленький рай" імлою степовою

Адже колись було тут Дике поле

Безкрайній степ і ковила навколо.

Велична і трагічна доля Водила

місто по тернових стежках

Не змогла зламати дух і волю

А вивела на правдивий шлях.

Сьогодні розбудовується і розквітає

Південне місто рідної землі

Тут друзів і рідних я зустрічаю

Тут наставники мої і вчителі.

Люблю рідне місто і в холод, і в спеку

І лагідне сонце і килим зими

І весняні струмочки, що біжать із далеку

І достиглі хліба і осінні дари.

Схиляю голову і низенько вклонюся тобі

Де проходять щасливі дитинства роки

Де юність готує майбутнє мені

Де в серці назавжди залишишся ти.

Спогади про Шевченка

У мене на столі лежить „Кобзар

Учитель, помічник, наставник

А мій дідусь - його земляк

І він йому також порадник.

Була не раз я в тих краях

Садки вишневі коло хат

Бродила по Шевченкових стежках

Вдихала незабутній аромат.

Сиділа я і в бур'янах

Як і колись Тарас сидів

О, Боже, як хотів для нас

Він цих щасливих днів, часів.

Пройшли віки, роки, часи

Повиростали внуки, діти

Стоїть поет в граніті на горі

Він в наших душах і серцях навіки.

Крокуєм впевнено вперед

Як заповів учитель наш великий

Ніхто не поневолить наш народ

В єдиній, вільній Україні.

Символи моєї України

Розквітає кохана моя Україна.

Калиновий край, сторона золота.

Завжди буде в нас щаслива родина,

Оновлена, вільна держава моя.

Не зможемо жити й творить, Україно,

Без символів славних твоїх,

Золотого непокірного Тризуба,

Що на жовто-синьому прапорі горить.

Прапор - це державний символ,

Золотий, як жито, і як небо - синій,

Оберіг і гордість України,

Славна дорога святиня.

Жовтий колір - хліб наш, плодовита нива,

Серпанковий колос, що дає життя,

Злагода, добробут, правда й сила.

Покоління, що пішли у небуття.

Угорі небозвід оксамитний,

А внизу живлюща вода.

Цей освячений колір блакитний –

Мирне небо й багата земля.

На блакитному тлі в переливах

На прапорі грає й горить

Символ влади, відродження славних сторінок -

Стародавній тризуб золотий.

В усі часи допомагав державі,

Виводив на правдивий шлях,

Мечі і списи схрещував „навалі",

Загарбникам наводив жах.

Сьогодні ми дужі й єдині,

Гордо несемо свій стяг,

Бережемо і шануємо неньку Україну

Віншуємо її у ділах.

/Files/images/DSC03131.JPG


Всеукраїнська акція «Живи, книго !».

З метою виховання в учнів бережливого ставлення до книги, поваги до праці людей, які його створюють, відповідальності за правильне і бережне використання підручника, посилення його ролі в навчально-виховному процесі у Новобузькій гімназії щорічно проводиться Всеукраїнська акція «Живи, книго!».

Так і у 2015-2016 навчальному році було розроблено та затверджено план заходів акції «Живи, книго!»

Зміст

Дата

Відповідальний

1

Видати наказ по гімназії «Про проведення акції «Живи, книго!» в Новобузькій гімназії.

До 01.10.15р.

Адміністрація

2

Класним керівникам подати кандидатури відповідальних за своєчасне проведення рейдів-перевірок стану підручників у своєму класі.

До 10.10.15р.

Класні керівники

3

Проводити рейди-перевірки стану підручників

2 рази на семестр

Бібліотекар, актив бібліотеки

4

Визначати переможців рейдів-перевірок:

- клас-переможець;

- учень-переможець (в кожному класі).

Після кожної перевірки та наприкінці н.р.

Бібліотекар, актив бібліотеки, журі (згідно наказу)

5

Активізувати роботу «Книжкової лікарні»

Протягом року

Бібліотекар, актив бібліотеки

6

Провести цикл бесід про роль книги в житті людини.

Листопад, грудень, січень, березень

Бібліотекар, кл. керівники

7

Провести «Посвяту в читачі” учнів 1(5)кл.

Вересень

Бібліотекар

8

Оголошувати результати рейдів-перевірок на загально гімназійних лінійках, батьківських зборах, висвітлювати їх на стенді «Живи, книго!»

Після проведення рейдів-перевірок

Бібліотекар, актив бібліотеки

9

Зробити аналіз стану збереження підручників учнями та виступити з ним на педагогічній раді або нараді при директору, батьківських зборах.

В кінці

кожного семестру

Бібліотекар

10

Індивідуальні та групові бесіди про раціональне та бережне ставлення до книги.

Постійно

Бібліотекар

11

Організація поповнення бібліотеки подарунковими книгами в рамках акції «Подаруй книгу бібліотеці»

Протягом акції

Бібліотекар, актив бібліотеки

12

Підготовка актів на списання з фонду бібліотеки морально-застарілої та фізично зношеної літератури

Січень 2016

Бібліотекар

13

Аналіз забезпеченості учнів підручниками

До 15 числа щомісяця

Бібліотекар

14

Звірка надходжень літератури з даними бухгалтерії

Грудень 2015, червень 2016

Бібліотекар

15

Пропаганда нових надходжень до бібліотеки

Після отримання нової літератури

Бібліотекар

16

Надання директору гімназії інформації про боржників бібліотеки

Травень 2016

Бібліотекар

17

Робота з активом бібліотеки

Постійно

Бібліотекар

18

Доведення «Переліку програм та підручників” на 2015-2016 н.р., надрукованих у збірнику наказів Міністерства освіти і науки України до відома педагогічних працівників

Після отримання збірника

Бібліотекар, заступник директора з НВР

19

Складання «Переліку програм та підручників» на 2015-2016 н.р., якими користуються учні та вчителі гімназії

Після отримання збірника

Бібліотекар, заступник директора з НВР

20

Проведення Тижня книги

квітень

2016

Бібліотекар, актив бібліотеки

21

Залучати актив до проведення масових

заходів, оформлення книжкових виставок, тематичних полиць

Постійно

Бібліотекар

22

Скласти графік здачі підручників в кінці навчального року та їх отримання на новий навчальний рік. Затвердити його у директора гімназії.

До 10.05. 16

Бібліотекар, заступник директора з НВР

Також створено орг. комітет та розподілено обов’язки з перевірки збереження підручників:

· Сухорукова А.В. – голова;

· Біла Крістіна, уч 11кл – заст. Голови;

· Бричка Анастасія, уч. 10 кл – заст. Голови;

· члени орг. комітету «посту бережливих» - учнівське самоврядування.

Під час проведення акції залучено педагогічний та учнівські колективи, бібліотечний актив.

Класними керівниками проводяться класні години, бесіди, присвячені бережливому відношенню до книги та контролюється стан підручників учнів.

Під суворим контролем збереження, своєчасне здавання до бібліотеки та відшкодування збитків за втрачені та зіпсовані підручники і книги.

Також по класах організовано пост «бережливих», куточки «Живи, книго!», де кожен місяць відмічається стан підручників у класах.

Адміністрація школи постійно веде контроль за роботою бібліотеки та оргкомітету по акції «Живи, книго!»

Сьогодні кожен учень після закінчення школи повинен шанобливо ставитись до книги, знати правила користування книгою і гігієни читання; мати уявлення про структуру книги, вміти визначити приблизний зміст навіть при поверховому її перегляді, володіти навичками самостійного вибору книг для читання, уміти правильно читати науково-популярну, науково-пізнавальну літературу.

Ці складні завдання і ставить перед собою колектив педагогів гімназії, бібліотекар та акція «Живи, книго!».


Нові надходження

У продовж 2015-2016 навчального року до бібліотеки Новобузької гімназії здійснювались нові надходження художньої та навчальної літератури.

Частина книг художньої літератури – це романи та повісті зарубіжних авторів, які переносять читача в важке воєнне та післявоєнне минуле, теперішнє політичне становище інших країн, кохання, пошуки природи людини…

Також є декілька книг, які стосуються Миколаївщини – твори письменників Миколаївщини та книга, яка розглядає історію розвитку Миколаєва.

/Files/photogallery/нові надходження.jpg

Також отримані підручники для 7 класу. Повністю учні будуть забезпечені підручниками з таких предметів як алгебра, геометрія, основи здоров’я, географія. Решту очікуємо протягом навчального року.

/Files/photogallery/книги.jpg

/Files/photogallery/книги 2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

  • анна, надя

    2013-09-26 23:31:05

    Класно учится...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.