Вітаємо з Днем Святого Миколая

Взимку є чимало свят, на які чекають і дорослі, і діти. І цей святковий період починається з визначного грудневого дня – Дня Святого Миколая, коли діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, одержують солодощі та замовляють подарунки під ялинку.

Так, Святий Миколай (Ніколаус) – це реальна особа, візантійський єпископ, що прославився своєю любов'ю до дітей і допомогою бідним. Так сталось, що ми пов’язуємо Святого Миколая лише з солодкими подарунками діткам під подушку і часто навіть не здогадуємося про історичні початки свята та особливості відзначення цього свята нашими предками.

За переказами, Святий Миколай народився в родині багатих греків-християн, котрі довго не мали дітей і в молитвах пообіцяли Богу, що віддадуть своє дитя на служіння йому. Миколай справді став священиком, а згодом– єпископом у Мирі (сучасна Туреччина). Після смерті своїх батьків Миколай отримав великий спадок, який витрачав на допомогу бідним дітям.

Кажуть, традиція дарувати подарунки дітям на свято розповсюдилась Європою із середньовічної Німеччини. Її перейняли Австрія і Польща, а далі - й Україна.

У Києв іперше офіційне свято Миколая було влаштоване 19 грудня 1990 року для 700 хлопчиків і дівчаток — сиріт та дітей з багатодітних сімей. Через рік, 19 грудня 1991 року, намаганням Всеукраїнського православного братства, на гроші, зібрані Товариством святого Андрія Первозванного у США, дитячі свята святого Миколая влаштовано вже у 20 містах України. зараз це свято відзначає кожна родина, а в навчальних закладах проводять різноманітні заходи.

Святий Миколай завітав і в Новобузьку гімназію. Його помічники, учні 10 класу, привітали усіх на святковій лінійці, допомогли Миколаю роздати подарунки.

Будь-який привід хороший, щоб згадати один про одного і побажати оточуючим щастя. Для нас таким приводом буде День святого Миколая! Нехай цей день стане по справжньому найщасливішим у низці щасливих днів! Щастя вам цілорічного, безперервного і величезного! З Днем святого Миколая!

/Files/images/IMG_20181219_082143.jpg

/Files/images/IMG_20181219_082426.jpg